Bendruomenė NAUJAMIESČIO VINGIS
Background
Bendruomenė NAUJAMIESČIO VINGIS

Apie mus

M.K.Čiurlionio gatvės rajono įmonių, įstaigų, organizacijų ir gyventojų asociacija „Naujamiesčio vingis“ (toliau- „Naujamiesčio vingis“) į.k. 2558849,  Vilnius, el.paštas naujamiescio.vingis@gmail.com, įkurta 2001 m. balandžio 11 d.         Bendruomenė susikūrė M. K. Čiurlionio gatvės rajono gyventojų iniciatyva. 2001 m.   prieš daugumos rajono gyventojų valią buvo numatyta sujungti M. K. Čiurlionio ir K. Donelaičio gatves su magistraline Geležinio Vilko gatve, t.y. nukreipti tranzitinį eismą per gyvenamojo rajono vidurį į Vilniaus senamiestį. Surinkta virš septynių šimtų rajono gyventojų parašų. Tai ir buvo mūsų organizacijos pradžia.

Asociacijos valdymo organai:  visuotinis narių susirinkimas renka dviejų metų laikotarpiui atstovų tarybą, o taryba renka tarybos pirmininką ir revizorių.

„Naujamiesčio vingis“ apima dalį Naujamiesčio seniūnijos teritorijos, esančios  aukštutinėje Neries upės kairiojo kranto  pusėje nuo Geležinio Vilko g. ir gerokai už Savanorių prospekto. Tai teritorija, kurioje medžių alėja tapusi- M. K. Čiurlionio gatvė, vedanti į tūkstančius Vilniaus gyventojų ir svečių sutraukiantį Vingio parką su pušų šilu, kuris yra Vilniaus miesto gamtinio karkaso sudėtinė dalis ir XVI a. Radvilų įkurtą Botanikos sodą, klestėjusį XIX amžiuje ir tebegyvuojantį šiandien. Vingio parkas- poilsio, sporto, didžiausių kultūros renginių vieta visus metus.

  Savanorių prospektas - transporto artėrija, pulsuojanti gyvybe dieną ir naktį. Esame įsikūrę unikalioje Vilniaus vietoje ant Neries vingio su keletą amžių formuojama architektūra, išvystyta infrastruktūra, observatorija, Vilniaus universiteto pastatų ansambliu, užsienio šalių ambasadomis, Liepaičių muzikos ir J. Vienožinskio dailės mokyklomis, J. Basanavičiaus progimnazija, Šv. Hiacinto koplyčia ir garsiąja Verpste su iškyliausių Lietuvos žmonių pavardėmis... Džiaugiamės nauju daugiabučių kvartalu "Naujamiesčio Namai", kuris puikiai įsiliejo į šalia esnčių naujos statybos pastatų eilę.

            Mūsų bendruomenės aktyvas - Vytas Petrošius, Remigijus Kazlauskas, Regina Katkevičienė, Vidmantas Martikonis, Arvydas Juozeliūnas, Ramūnas Janonis, Ignas Staškevičius, Faina Kukliansky, Naglis Nasvytis, Rasa Tiuninienė, Romualdas Bajorinas, Rimas Maliukevičius, Saulius Danauskas,  šviesios atminties Nijolė Bučiūtė ir Artūras Trapulionis. Jų dėka per keturiolika metų nemažai nuveikta.

Aktyviai dalyvauta Teritorijų planavimo dokumentų svarstyme su visuomene. Tai leido rasti subalansuotus sprendimus, kurie tenkintų ir bendruomenę ir projektų vystytojus ( K. Donelaičio g. 6a, 15, M.K. Čiurlionio 70, 84, 84a). Teikėme siūlymus Vilniaus miesto Bendrojo plano koncepsijos bei Vingio parko rekonstrukcijos projekto rengėjams. Pavyko išsaugoti Užvingio dvaro palivarko komplekso dalį (S. Konarskio 35a) bendruomenės pastangų dėka  suteikus šiam objektui paminklosauginį statusą.

             J.Basanavičiaus progimnazijos biblioteka papildyta naujomis vertingomis knygomis.

            Pasirūpinta K. Donelaičio gatvės apšvietimu, saugiu eismu ir kaimynyste (įrengti kauburiai  skersai kelio greičiui reguliuoti ir KET  ženklas „Gyvenamoji zona“ K. Donelaičio gatvėje). Bendruomenės gyventojai dalyvauja  Saugios kaimynystės projekte.

           Bendruomenės ir Naujamiesčio seniūnijos pastangų dėka atnaujinta  sporto aikštė  ir įrengta vaikų  žaidimų ir poilsio vieta. Treniruoklių kompleksas suteikia galimybę pasitreniruoti po atviru dangumi.


Bendruomenės vadovai keletą kartų „Naujamiesčio vingis“ interesus sėkmingai apgynė teismuose.

            Mūsų laukia dideli darbai socialinėje, kultūrinėje, aplinkosauginėje, paveldosauginėje srityse.

          Sieksime: Vingio parko ir Botanikos sodo rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo; oro taršos ir triukšmo slopinimo sienelių įrengimo Geležinio Vilko gatvėje ties Vingio parku; Baltųjų  Vilniaus stulpų, kurie žymėjo miesto ribą ir visa didybe pasitikdavo sostinės svečius S. Konarskio gatvėje atstatymo;  darnios ir subalansuotos rajono plėtros; gyvenamosios aplinkos puoselėjimo ir visapusiško gyvenimo kokybės gerinimo.2014-2020 m. ES investicijų laikotarpis ir bendruomenėms skirta vietos bendruomenių inicijuota vietos plėtros programa atveria dideles ateities perspektyvas

 

         

Background Background Background